Dolomity 2023 – den 6: Rifugio Boz – Feltre – Santa Giustina

Dolomity 2023 – den 6: Rifugio Boz – Feltre – Santa Giustina

Středa 28. června 2023

Snídaně je domluvená na 7. Vstávám asi v 6:30 a koukám, že Ethan už je taky vzhůru. Konečně jsem se dobře vyspal. I hodinky souhlasí – HRV jsem měl poslední dny dost nízké a teď konečně je dokonce výš, než je můj standardní rozptyl (63 ms). A sleep score 96. 

Snídaně je opět spíš slabší, není jogurt. Ale je džus, každý má plný džbánek, aspoň něco. Jinak je to samé pečivo, takže o dvě hodiny později budu mít opět hlad. Nevadí. 

Vyrážím v 8:03. Je zataženo a po včerejšku dost mokro. Prve se terén jen mírně vlní a po pár km začne stoupání asi 500 nebo 600 m. Je to celkem příjemné. Hory jsou dost v mracích. Někdy nevidím vůbec nic a někdy se mi otevře výhled do údolí nebo na okolní hory. Jsem už v nižších výškách, takže je tu většinou tráva. 

Vylezu do nějakého sedla, pak trochu dolů a pak ještě pár set metrů nahoru. 

V 11:57 dojdu na poslední chatu na stezce – Dal Piaz (1973 m). Je tu pár turistů a taky nějací motocyklisté (čti e-bikeři). Dávám si ňoky s omáčkou a sýrem. Je to Ok. Stálo to 11 eur. 

O půl hodiny později už sestupuju dolů. Bude to hodně metrů. Až do výšky 250 m nebo tak nějak. 

První část je Ok – hezká cestička nebo štěrková cesta. Ale pak následuje lesní kamenitá cesta a ta teda moc příjemná není. 

Ve 13:30 se dostanu do civilizace – tady je asfaltka a blízko je silniční sedlo, kde by šlo skončit. Ale já pokračuju až úplně dolů. 

Asi 2,5 km dokonce běžím po asfaltové silničce. Ve 14:45 jsem v městečku Pedavena.

Pak už je to jen asi 3 km do Feltre. Na okraji Feltre jsem v 15:00. Dám si zmrzku a malinko se projdu městem. Mají to tu hezké. 

Pak jdu nakoupit do supermarketu a v 17:10 mi má jet bus z nádraží do Santa Giustina, což je po cestě do Belluna, kam stejně potřebuju. V Justýně jsem si našel levný hotýlek. 

Dojdu na autobusové nádraží u železniční stanice. Je 17:08 a přijíždí bus, ale není to Dolomitibus, kterým jsem chtěl jet, ale náhradní doprava za vlak. No ale jede taky tam, kam potřebuju, tak nasedám. Když už skoro odjíždíme, tak vidím přijíždět ten správný bus. No nic, neva. A tento bude asi zadarmo, aspoň pro mě, protože lístky neprodávají. 

Vystupuju ve svaté Justýně a sejdu dolů k nádraží, kde je můj hotýlek. Jmenuje se Stazione. Působí to tu všechno docela unaveně, ale za ty prachy… (32 eur se snídaní). Budu asi jediný host. (Tak ne, ještě je tu ubytovaný starší německý pár.)

Ubytuju se a pak jdu dolů do restaurace, že bych si dal večeři. Je 17:50. Prý až za 40 minut. Tak si sednu ven a řeším kancelář a pak si objednám pizzu a pivo. Pizza je super! Pak popíjím pivo a píšu blog za dva dny a teď si ke mně přisedl starší německý pár a já mám hotovo! Je 19:58. 

Když dopiju pivo, jdu do pokoje a dokoukám standup na Netflixu. Spát jdu kolem desáté. 

32 km, stoupání 1062 m, klesání 2537 m. Celkem 171 km. 

Napsat komentář