Te Araroa: Den 45 – Aparima Hut – Lower Wairaki Hut

Te Araroa: Den 45 – Aparima Hut – Lower Wairaki Hut

Středa 17. ledna 2018
Dánky vstávají v 6, tak se přidávám a vstávám v 6:15. Vyrážím v 7:17. Na začátku trochu poprchává. První kilometr či dva je ve vysoké trávě, takže jsem z toho poněkud mokrý.
Pak pokračuje cesta lesem. Je to celkem příjemná cesta. Zezačátku to jde i přes 4 km/h, tak se to zpomalí a pak zase zrychlí. Ke konci zase trochu mrholí, ale v lese to na mě nepůsobí.
Přejdu přes řeku, vylezu kousek výš a jsem u chaty. Bylo to 14 km a teď je 10:37.
Počasí nevypadá vůbec dobře. Co budu dělat? Ze všeho nejdřív se najím. Zásoby se mi tenčí, ale ještě mám pšeničné placky a arašídové máslo a nutellu.
Přede mnou je 8 km ke kempovišti (prý 6 hod) a pak 25 km až k silnici (prý 8 hodin), na kterých se nesmí kempovat. U silnice je snad něco jako hostel. Původně jsem zvažoval dnes dojít až tam. Ale vypadá to na déšť a já mám v dešti rád střechu nad hlavou. Tak se rozhoduju zůstat tu na chatě. Kupodivu z druhé strany od kempu nikdo nejde a zůstane to tak až do večera. Aspoň mám čas si přečíst poslední vydání Respektu. Přes odpoledne místy prší, asi jsem udělal dobře. Kupodivu je pořád hodně teplo a občas i vykoukne slunko.
Snad zítra nebude pršet a dojdu až k silnici. Je to tu docela izolované místo, sice žádné velké hory, ale hluboké lesy nebo těžko prostupná luka. K silnici je to na obě strany v podstatě celodenní výlet.
Je 20:00 a ležím v posteli, poslouchám Stinga a asi si ještě budu číst. Zítra by se mi mohlo podařit vstát brzo.
13 km, stoupání 582 m. Celkem 1454 km. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *