NZ: Den 53 – Bungaree Hut – Yankee River Hut

NZ: Den 53 – Bungaree Hut – Yankee River Hut

Čtvrtek 25. ledna 2018
V 6 se vzbudím. Otevřu oči, kouknu skrz okno ven a čumím. Je to kino. Celá obloha je oranžová a celé se to odráží na hladině moře. Nevím, jestli jsem někdy viděl tolik oranžové naráz! Chvilku se kochám, pak zavřu oči a spím dál.
V 6:45 vstáváme. Rybáři z druhého pokoje byli asi celou noc vzhůru a teď postupně všechno balí. Prý snad i něco chytili. My snidáme, balíme a pak v 7:45 vyrážíme.
Další chata je vzdálená 11,5 km. Je to víceméně podél pobřeží, ale většinu cesty v lese. A když v lese, tak co? Tak hore dole! Vypadá to, že bude pršet. Pak i trochu prší, tak si obleču bundu, ale je mi v ní horko a stejně déšť brzo zeslábne, takže bunda jde dolů.
Máme štěstí, vidíme našeho prvního kiwi!
Na chatu Christmas Village Hut dorazíme kolem jedenácté – šlo to docela rychle. Obloha je pořád zatažená. Obědváme. Od chaty se dá jít na nejvyšší vrchol ostrova – asi 1000 výškových metrů. Jenže teď je všechno v mracích, takže to nemá cenu. Místo toho půjdeme na další chatu. Po chvíli do chaty přijde borec, co tu spal a ráno šel na ten kopec. Potvrzuje nám, že nic neviděl.
Asi ve 12 pokračujeme dál. Na další chatu je to 12 km a podle značení opět 6 hodin. Cesta je pořád stejně ok, jako byla ráno. Ale přece jen je to docela unavující, jak je to pořád nahoru a dolů. Oba se shodujeme, že nás to možná nebude bavit 9 dní a možná si to zkrátíme. To se rozhodneme až dojdeme asi za 3 dny do Mason Bay Hut, kde se cesta dělí. Ale ty pláže jsou tu super. A v lese jsme potkali ptáka kiwi, maskota Nového Zélandu! Byl hrozně blízko a moc se nás nebál a šel ještě blíž k nám! Po cestě jsme taky potkali Francouzku, co šla opačným směrem. Ani ta před náma neutekla do lesa.
K Yankee River Hut dojdeme asi v 15:40. Mezitím se vyčasilo a svítí sluníčko. Chata je u řeky kousek od kamenité pláže. Je to tu hezký.
Okoupu se v řece, i když to moc nejde, protože je hodně mělká. Luke jde sbírat mušle nebo něco takovýho. Pak sedíme kousek nad mořem a vyřizujeme internety – pevnina je asi 30 km přes moře na sever a kupodivu je tu signál.
Pak se vrátíme do chaty a vaříme – mimojiné mušle. Ochutnám jednu a není to žádná sláva. Je v tom trochu písku. Lepší by asi bylo ulovit nějakou rybu.
Teď je 19:30 a Luke už má vyčištěné zuby, tak asi půjde spát. Já si asi ještě budu číst.
24 km, stoupání 1137 m. Celkem 1708 km. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *