Můj motivační dopis

Můj motivační dopis

Myslím, že můj motivační dopis přiložený k přihlášce na zahraniční pracovní stáž je natolik přínosný, že se s vámi o něj musím podělit:

Jmenuji se Martin Malina, je mi 23 let a pocházím z Brna. Nedávno jsem úspěšně absolvoval bakalářskou státní zkoušku z oboru Aplikovaná informatika na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Nyní mám přerušené studium z důvodu odkladu obhajoby bakalářské práce. Po uzavření svého bakalářského studia se chystám pokračovat dále v magisterském studiu na naší fakultě, a to právě zahraniční pracovní stáží v rámci programu Erasmus.

Proč chci vyjet na pracovní stáž? Jednou větou: Protože rád poznávám nové věci a nová prostředí. Vždycky jsem v sobě měl touhu cestovat, ale když jsem byl malý, příležitostí mnoho nebylo. Když se mi ovšem asi před dvěma lety naskytla možnost vyjet na krátkodobý studijní pobyt do Finska, okamžitě jsem se chopil této příležitosti a jel jsem. S pobytem jsem byl opravdu spokojen a doufal jsem, že to není naposled, co jsem takto někam vyjel. Když jsem se vrátil zpět, zanedlouho jsem si našel práci na částečný úvazek v oboru IT a brzy jsem začal mít obavy, že se hned tak někam nedostanu, protože už tu mám závazek. To jsem ovšem netušil, jak vše dopadne. Nakonec se vyskytla příležitost jet na 4 měsíce do pobočky firmy Red Hat v Newcastlu v Anglii a jak jinak jsem mohl zareagovat, než této nabídky využít.

V Anglii jsem nikdy předtím nebyl a nějakou dobu jsem ji odmítal, protože je mi jasné, že počasí, zvláště na jaře, je tam hodně nevyzpytatelné. Jenže ono nakonec všechno záleží na tom, jak člověk věci bere. A já chci pobyt v Angii brát jako něco nového, něco jiného, co tady nezažiju. Čím dál víc se těším na typický přízvuk severoanglické angličtiny i na přímořský vítr doprovázený mnohdy deštěm.

A co se týče profesního přínosu? Ten tu beze sporu bude. Divize JBoss firmy Red Hat se zabývá vývojem middleware řešení pro podnikovou sféru. Používá se zde především technologie Java Enterprise Edition, které se i já chci do budoucna věnovat, a proto mi stáž v této firmě přijde jako ideální.

Napsat komentář