Love Boat

Love Boat

Dneska vám napíšu něco o výletě do Stockholmu, který jsme podnikli ve dnech 1. – 3. dubna. Výletu se zůčastnilo asi 300 studentů hlavně z vysokých škol v Tampere.

V neděli kolem poledne jsme se začali všichni scházet před hlavní budovou Technické univerzity a čekali jsme, až přijede našich 6 autobusů a společně se vydáme do Helsinek, kde na nás čeká loď Gabriela, se kterou podnikneme plavbu do Stockholmu. Ovšem samozřejmě jsme loď neměli jen pro sebe, kapacita je asi 2000 cestujících.

Na palubě

Na takové ani podobné lodi jsem ještě nikdy nebyl, takže to pro mě byl celkem zážitek. Možná jsem čekal, že se to s náma bude trochu houpat, ale to jsem byl na omylu. Akorát když jsme třeba zatáčeli, tak člověk cítí, že se něco děje.

Na palubě byla sauna, bufet, duty-free shop, několik restaurací, diskotéka, společenský klub, nějaké konferenční prostory a hlavně spousta kajut. Pater bylo asi 11. My studenti jsme měli kajuty úplně dole ve 2. podlaží – pod vodou, pod autama, pode vším ostatním. Aspoň jsme byli dostatečně izolovaní od zbytku lodi a nikoho jsme nerušili.

Krátce po nalodění nás čekala večeře – bufet. Takový výběr všech možných mořských plodů i jiných pochutin jsem snad ještě nikdy neviděl. Anebo jen z dálky. Chtěl jsem si nabrat od každého trochu, ale i když jsem měl talíř vrchovatý jako nikdy předtím, stejně se mi nepodařilo ani zdaleka vyzkoušet všechno. Normálně si za tuto hostinu účtují 28 euro, ale my jsme to měli v ceně výletu.

Po večeři jsme šli prozkoumat venkovní klima. Vylezli jsme na příď lodi a chvíli jsme tam popíjeli, fotili se a tak podobně. Po nějaké chvíli ale už nám všem byla pěkná zima, takže jsme šli zase dovnitř. No a pak už to začlo. Párty na chodbách, v kajutách, v klubu, všude.

Fotky z neděle zde:

Love Boat – Sunday Afternoon

a zde:

Love Boat – Sunday Night

Stockholm

Ráno jsme dojeli do přístavu ve Stockholmu, nasedli na autobusy a jeli na projížďku městem. Náš průvodce o městě skoro nic nevěděl, takže jsme se sice mohli kochat krásou okolo nás, ale nevěděli jsme, co míjíme. Asi po hodině nás autobus vysadil v centru a měli jsme asi 4 hodiny na procházku městem. Je to škoda, chtělo by to několik dní a ne pár hodin. Ale i to mi stačilo na to, abych si Stockholm zamiloval. Je to nádherné město. Dost tomu asi přispělo i nádherné počasí, které nás provázelo po celou dobu výletu. Ve tři odpoledne nás v centru začaly vyzvedávat autobusy a jeli jsme zpátky do přístavu. Fotky zde:

Love Boat – Monday In Stockholm

Cesta zpět

Když jsme se ráno přibližovali ke Stockholmu, raději jsem spal, než abych šel na palubu fotit. Takže alespoň po cestě zpět jsem si to nechtěl nechat ujít. A dobře jsem udělal. Neuvěřitelně dlouho trvalo, než jsme konečně dojeli na širé moře. Mezitím jsme míjeli všelijaké chaty, ba i luxusní sídla. Nádhera. V 7 hodin večer jsme měli na programu soutěž o nejlepší fotku ze Stockholmu. Měla být vtipná a na to já nejsem, protože jsem neměl žádný nápad. Vyhrál nakonec Giacomo, ale jeho fotku bohužel nikde nemám, abych vám ji ukázal. Poté jsme šli s pár lidma na večeři do restaurace. Jídlo bylo výborné a bylo ho tolik, že jsem ho ani nebyl schopen sníst. No a pak už to vypadalo asi podobně jako předchozí večer, akorát s tím, že jsem se toho tentokrát moc aktivně neúčastnil. Fotky zde:

Love Boat – Monday On Board

Zpět ve Finsku

Ráno jsme zase dojeli do přístavu v Helsinkách a pohádky byl konec. Pár posledních fotek zde:

Love Boat – Back In Finland

Dojmy

Super. Možná, že hlavním poslání toho výletu byla hlavně párty na lodi, ale já mám rozhodně největší zážitek ze Stockholmu a doufám, že se tam ještě budu moct vrátit. Nejlépe na několik měsíců, ale to moc nadějně nevidím, takže aspoň třeba na pár dní. A taky pro mě byla samozřejmě zajímavá cesta takovou velkou lodí, bylo to pro mě něco nového. Každopádně bych tuto akci doporučil každému.

Napsat komentář