O víkendu nás navštívilo jaro

O víkendu nás navštívilo jaro

Posledně jsem tu psal o výletě do Stockholmu, který se konal na začátku dubna. Tehdy bylo už krásně teplo, jaro jak má být. Ale pak se to zase pokazilo a jednou i trochu poletoval sníh.

Tento víkend (13. – 15. dubna) ovšem bylo zase nádherně. V pátek jsem náhodou potkal na obědě nějaké lidi z Lukonmäki, co pořád drží spolu jako rodina. Šel jsem s nima pak ještě do města na kafe a na večer jsme se domluvili, že půjdeme do kina (Sunshine; pokud se na to chystáte jít, tak nechoďte, radím vám dobře).

Už přes den všichni povídali o tom, že o víkendu jedou na chatu, ale moc jsem tomu nevěnoval pozornost, protože jsem už na jedné chatě byl. Ale když jsem jel o půlnoci s Mireiou po kině domů, tak jsem se najednou rozhodl, že chci jet taky. Zavolal jsem Lise, tam mi řekla, že se musím zeptat Cristiny, zavolal jsem tedy jí a ta mi obratem zjistila, jestli je tam ještě místo. Organizovala to totiž technická univerzita a Cristina tam má nějaké kontakty (nebo kontakt?). Místo ještě bylo a tak mi zbývalo už jen dostavit se další den (v sobotu) v poledne na sraz.

Na chatu jsme jeli asi půl hodiny vlastním autobusem – bylo nás asi 50. Místo se jmenovalo Pirkkala a je to poblíž letiště. Počasí bylo perfektní a tím pádem jsem prostě musel fotit, nešlo to jinak. Tak omluvte možná příliš velké kvantum fotek.

Cottage in Pirkkala – Part I
Cottage in Pirkkala – Part II

Když jsme se někdy krátce po poledni vrátili domů, vypadalo to, že už se ten den nic dít nebude, ale nakonec se dělo. Řeknu vám, jak se to stalo. Někdy minulý týden mi Claudio říkal, že v neděli u něj bude večeře. Takže jsem mu po návratu z chaty zavolal, jak to vypadá. Oznámil mi, že je nemocný a jestli nemám teploměr. Tak jsem zavolal Petrovi, co je s teploměrem (bydlí asi 2 km odsud). Že přijede za půl hodiny a doveze mi ho. Chvíli jsme pokecali a pak se on chystal zase domů a já za Claudiem s teploměrem. Najednou mu zavolal Tomáš (bydlí tady co já), že se potkají venku. Chvíli jsme stáli venku a vidíme u Giacomova bytu Carla a Chrise. Tak jsme šli za nima. Kluci si začali čutat s balónem. A pak už se tak různě připojovali a odpojovali další lidé. Prostě parádní pohodové nedělní odpoledne.

Kaukajärvi Life

Naneštěstí se nám tu počasí teď zase pokazilo a asi celý víkend bude škaredě. A já od zítřka budu na výletě s bratrancem, až do neděle. Tak snad to nebude tak hrozné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *